Sme ako táto ruža

Autor: Kristína Michalovská | 8.3.2018 o 21:37 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

,, Čas, ktorý si venoval svojej ruži, robí tvoju ružu takou dôležitou..." Na úvod som si požičala výrok od francúzskeho autora, ktorý nám je všetkým známy a hlavne jeho dielo.

     Dnes, na medzinárodný deň žien si jeden nemenovaný potravinový reťazec spomenul na náš sviatok a obdaroval každú žienku ružou. Táto moja je však iná... špeciálna... neobyčajná... tak ako každá z nás. Moja ruža, ktorú som dostala, určite od noci čakala na to, ako bude doručená alebo darovaná niekomu výnimočnému a špeciálnemu.

    Verila v to. Verila a bola tým naplnená. Bola nádherná. Nepoškodená. Čistá. Ráno sa vyhrievala na marcovom kostrbatom slnku a s pýchou čakala na regáli v obchode. Verila mladému obchodníkovi, že sa bude správať pekne a nepoškodí ju, aby bola úplne tip - top keď ju niekde dostane. Pokladník avšak sklamal. Keď ju podával jednej vysmiatej babe - mne, nechtiac ju predtým prelomil na pol. Posmutnela. Bola sklamaná. Už nebola tou nádhernou dokonalou kvetinou. Ako som si ju hrdo niesla do školy, preniesla som na ňu pozitívnu energiu, dávala sa postupne dokopy aj ona. Po pár metroch som si niesla so sebou hrdú, krásnu, hoci kus poškodenú ružu.

   Verila mi. Boli sme si ako najlepšie kamarátky. Znovu zdvihla hlavu k slnku a nechala sa láskať jeho lúčmi. Avšak pri mojej neopatrnosti a zrážke s iným človekom sa zlomila opäť. Spadla na zem. Zlomená. Zobrala som ju do rúk a snažila sa vliať trošku nádeje, že opäť bude dobre a už len lepšie ako teraz. Niesla som ju v rukách a prihovárala som sa jej, aby to ešte nevzdávala. Neodpovedala. Netešila sa. Len bola zlomená - opäť.

   Doniesla som ju k mojej najlepšej kamarátke, od ktorej som si požičala leukoplast a obe rany - zlonlmenia som zalepila. Pomohlo. Moja ruža opäť dostávala silu. Zosilnela. Stala sa silnejšou ako doteraz. Po ceste domov  sa pýšila a všímala si aj ostatné ruže, ktoré neboli zalepené leukoplastom. Užívala si slnečné lúče. Pochopila, že keď ju opäť niekto sklame, iba si zoberie ďalší leukoplast, zalepí zlomené miesto, naberie novú silu a postaví sa čelom vpred... 

 

                                                                                                     Pekný večer a žienkam krásny MDŽ :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kažimír skončí, kto môže byť minister financií

Ako sa špekuluje nad budúcnosťou ministra financií.

KOMENTÁRE

Kto nastúpi za Smer a čo z toho bude mať Fico

Na kandidáta Smeru netrpezlivo čaká aj Andrej Danko.


Už ste čítali?